MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

Dnia 19 maja w hali sportowej PSP 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu zostały rozegrane OTWARTE MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA. W rozgrywkach uczestniczyła liczna grupa zawodników z Wałbrzycha i okolic, którzy zostali podzielen...

Kolory wiosny

  W sobotnie przedpołudnie 26 maja 2018 roku przed budynkiem administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został konkurs plastyczny "KOLORY WIOSNY". Konkurs malowania kredą na asfalcie to kolejne dzia...

Słodkie i słodsze

25 maja 2018 klasa „ I c” z naszą Panią Małgosią wybrała się do Świdnicy do „ Ciukuruku” miejsca smaku, edukacji, zabawy, pasji i spotkań na słodkie warsztaty edukacyjne. W centrum Rynku nieopodal fontanny Neptuna znajduje się to niezwykl...

Piłka nożna dziewcząt

W dniu 17 maja reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo miasta Wałbrzycha. Ze względu na pogodę zawody zostały przeprowadzone w hali na obiektach Aqua Zdrój. Nasze piłkarki okazały się ...

Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

W dniu 21 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu miał miejsce uroczysty finał regionalnego konkursu plastyczno - literackiego "MOJA MAMA". Tegoroczna XII edycja konkursu przebiegała pod hasłem MAMO, M...

aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

W dni 18 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej miało miejsce kolejne miłe wydarzenie. Nagrodzono uczestników warsztatów artystycznych "BEZPIECZNA PRACA W TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND". Młodzi artyści odebrali nagrody z rąk Pana Sławomi...

Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

W dniu 11 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "MAJOWA ŁĄKA" . Organizatorem konkursu była nasza szkoła, Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu oraz KodakEks...

 • MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

 • Kolory wiosny

 • Słodkie i słodsze

 • Piłka nożna dziewcząt

 • Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

 • Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 4 marca 2018r, po raz VI w Wałbrzychu odbył się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, w którym także uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. VI edycja Biegu „Tropem Wilczym” jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególne święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polski.

W obchodach brało udział Gmina Wałbrzych i Centrum AQUA ZDRÓJ, którzy współorganizowali lokalną edycję wydarzenia. Trasa tradycyjnie została wytyczona na terenie Parku Sobieskiego. Bieg główny miał dystans 1963 metry, był także bieg dla dzieci i również bieg dodatkowy na dystansie niespełna 6 kilometrów. Naszą szkołę w biegu reprezentowali uczniowie z klas: 7,2,3 gimnazjum a także nasi absolwenci. Wszyscy uczestniczy ukończyli bieg z uśmiechem na twarzy.

Jednak, że kilkoro wybitnych biegaczy ukończyło swe zmagania ze wspaniałymi wynikami, za które zostali nagrodzeni: Aleksandra Matyjaszczuk – 1 miejsce w kategorii kobiet k20 na 1963 metrów oraz 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji kobiet OPEN Martyna Malinowska – 6 miejsce w kategorii kobiet u20 na 1963 metrów OPEN Natalia Hoffman – 5 miejsce w kategorii kobiet - 20 na 6 kilometrów Warty podkreślenia jest fakt, że swoją sportową pasję wykorzystali w szczytnym celu, jakim jest niewątpliwie hołd złożony członkom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego- żołnierzom wyklętym.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, przybyli na start, dotarli na metę, za pokonanie dystansu, odśpiewanie Hymnu Narodowego, organizatorom biegu za fantastyczną i wymagającą trasę, piękne medale i koszulki, wspaniałą atmosferę podczas biegu, przepyszny bufet i obecność.

WSZYSTKIM UCZESTNIKĄ GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DLASZYCH SUKCESÓW SPORTOWCH! Uczennica 3 klasy gimnazjum

 1

2

4