aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Bieg na Zamek Grodno

W dniu 28.04.2018 braliśmy udział w biegu na Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Trasa liczył dystans 8 km, urozmaicona była licznymi podbiegi i zabiegami. Wiodła przez tereny leśne i okolice zalewu. Sam bieg był dość trudny i wymagający. Nas...

Dzieciaki z energią---------- TAURON 2018

12 maja 2018 w radosnych i sportowych nastrojach klasa I c wybrała się na sportowe zmagania do Szczawna Zdroju aby drużyna z naszej klasy rozegrała mecze w ramach I miniturnieju piłki nożnej organizowanego przez wałbrzyski oddział Tauron....

Spotkanie humanistów

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbył się XI Festiwal Humanistyczny „Semper alter”, któremu patronowali: p. Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm, p. Agnieszka Kołacz – Lesz...

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa”

18 i 19 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje klasach I-III do Jubileuszowego Miejskiego Konkursu Pięknego Czytania, który od 15 lat organizowany jest w naszej szkole. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest mgr Małgorzata Kołodziej...

Na zielonej trawce

21 IV 2018 po sadzeniu kwiatów w ramach akcji „Upiększamy Wałbrzych” w asyście rodziców , dziadków, rodzeństwa cała klasa I „c” wybrała się na plenerową imprezę do POD „Podzamcze” na grilla. Smacznie upieczone kiełbaski, pląsy i zabawy n...

Zielona Szkoła Duszniki Zdrój 2018

30 IV 2018 klasa I „c” wyjechała na swoją pierwsza zieloną szkołę do Dusznik Zdroju. W wesołych nastrojach szybko i bez problemów minęła nam podróż. Duszniki przywitały nas piękną pogodą, smaczną i zdrową wodą w Pijalni Wód Mineralnych or...

Warsztaty plastyczne "Bezpieczna praca w Toyota Motor Manufacturing Poland"

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas I - III kolejny raz spotkali się w świetlicy szkolnej aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Tym razem inspiracją do działań artystycznych była wycieczka do fabryki Toyota. Dzieci zmie...

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Bieg na Zamek Grodno

 • Dzieciaki z energią---------- TAURON 2018

 • Spotkanie humanistów

 • „Czytanie to najpiękniejsza zabawa”

 • Na zielonej trawce

 • Zielona Szkoła Duszniki Zdrój 2018

 • Warsztaty plastyczne "Bezpieczna praca w Toyota Motor Manufacturing Poland"

bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 4 marca 2018r, po raz VI w Wałbrzychu odbył się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, w którym także uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. VI edycja Biegu „Tropem Wilczym” jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególne święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polski.

W obchodach brało udział Gmina Wałbrzych i Centrum AQUA ZDRÓJ, którzy współorganizowali lokalną edycję wydarzenia. Trasa tradycyjnie została wytyczona na terenie Parku Sobieskiego. Bieg główny miał dystans 1963 metry, był także bieg dla dzieci i również bieg dodatkowy na dystansie niespełna 6 kilometrów. Naszą szkołę w biegu reprezentowali uczniowie z klas: 7,2,3 gimnazjum a także nasi absolwenci. Wszyscy uczestniczy ukończyli bieg z uśmiechem na twarzy.

Jednak, że kilkoro wybitnych biegaczy ukończyło swe zmagania ze wspaniałymi wynikami, za które zostali nagrodzeni: Aleksandra Matyjaszczuk – 1 miejsce w kategorii kobiet k20 na 1963 metrów oraz 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji kobiet OPEN Martyna Malinowska – 6 miejsce w kategorii kobiet u20 na 1963 metrów OPEN Natalia Hoffman – 5 miejsce w kategorii kobiet - 20 na 6 kilometrów Warty podkreślenia jest fakt, że swoją sportową pasję wykorzystali w szczytnym celu, jakim jest niewątpliwie hołd złożony członkom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego- żołnierzom wyklętym.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, przybyli na start, dotarli na metę, za pokonanie dystansu, odśpiewanie Hymnu Narodowego, organizatorom biegu za fantastyczną i wymagającą trasę, piękne medale i koszulki, wspaniałą atmosferę podczas biegu, przepyszny bufet i obecność.

WSZYSTKIM UCZESTNIKĄ GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DLASZYCH SUKCESÓW SPORTOWCH! Uczennica 3 klasy gimnazjum

 1

2

4