aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Bieg na Zamek Grodno

W dniu 28.04.2018 braliśmy udział w biegu na Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Trasa liczył dystans 8 km, urozmaicona była licznymi podbiegi i zabiegami. Wiodła przez tereny leśne i okolice zalewu. Sam bieg był dość trudny i wymagający. Nas...

Dzieciaki z energią---------- TAURON 2018

12 maja 2018 w radosnych i sportowych nastrojach klasa I c wybrała się na sportowe zmagania do Szczawna Zdroju aby drużyna z naszej klasy rozegrała mecze w ramach I miniturnieju piłki nożnej organizowanego przez wałbrzyski oddział Tauron....

Spotkanie humanistów

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbył się XI Festiwal Humanistyczny „Semper alter”, któremu patronowali: p. Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm, p. Agnieszka Kołacz – Lesz...

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa”

18 i 19 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje klasach I-III do Jubileuszowego Miejskiego Konkursu Pięknego Czytania, który od 15 lat organizowany jest w naszej szkole. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest mgr Małgorzata Kołodziej...

Na zielonej trawce

21 IV 2018 po sadzeniu kwiatów w ramach akcji „Upiększamy Wałbrzych” w asyście rodziców , dziadków, rodzeństwa cała klasa I „c” wybrała się na plenerową imprezę do POD „Podzamcze” na grilla. Smacznie upieczone kiełbaski, pląsy i zabawy n...

Zielona Szkoła Duszniki Zdrój 2018

30 IV 2018 klasa I „c” wyjechała na swoją pierwsza zieloną szkołę do Dusznik Zdroju. W wesołych nastrojach szybko i bez problemów minęła nam podróż. Duszniki przywitały nas piękną pogodą, smaczną i zdrową wodą w Pijalni Wód Mineralnych or...

Warsztaty plastyczne "Bezpieczna praca w Toyota Motor Manufacturing Poland"

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas I - III kolejny raz spotkali się w świetlicy szkolnej aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Tym razem inspiracją do działań artystycznych była wycieczka do fabryki Toyota. Dzieci zmie...

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Bieg na Zamek Grodno

 • Dzieciaki z energią---------- TAURON 2018

 • Spotkanie humanistów

 • „Czytanie to najpiękniejsza zabawa”

 • Na zielonej trawce

 • Zielona Szkoła Duszniki Zdrój 2018

 • Warsztaty plastyczne "Bezpieczna praca w Toyota Motor Manufacturing Poland"

„Rocking Around the Christmas Tree”

Sukcesy naszych uczniów w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w Języku Angielskim „Rocking Around the Christmas Tree”

18 grudnia odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w Języku Angielskim „Rocking Around the Christmas Tree”. Gościliśmy szkoły z miasta Boguszowa- Gorc oraz Świdnicy. Uczniowie wykonywali świąteczne utwory w języku angielskim w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6. Nie zabrakło takich świątecznych hitów jak „Last Christmas” czy „ Let it snow”. Pojawiły się również te mniej znane np. „So this is Christmas”. Uczniowie chętnie śpiewali piosenki ze świątecznego repertuaru zarówno przy akompaniamencie na gitarze, wspomagając się innymi instrumentami muzycznymi jak i z podkładem instrumentalnym. Po wspólnej zabawie, wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Rozmowom nie było końca przy świątecznych wypiekach przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły.


W kategorii klas 1-3 przyznano poszczególne miejsca:
1-    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21  w Wałbrzychu z piosenką „ Rudolph the red nosed reindeer”
2-    Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy z piosenką „Let it snow”
3-    Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach z piosenką „We wish you a merry christmas”
  W kategorii klas 4-6 przyznano poszczególne miejsca:
1-    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21  w Wałbrzychu z piosenką „Santa Claus is coming to town”
2-    Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy z piosenką „Santa Claus is coming to town”
3-    Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach z piosenką „So this is Christmas:

Dwa wyróżnienia dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu z piosenkami:
„Last Christmas” oraz „Frosty the snowman”.
Uczniów naszej szkoły przygotowały: nauczycielka języka angielskiego p. Karolina Can oraz wicedyrektor p. Wiesława Wąsik.
                                                                                              Serdecznie gratulujemy

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
8
8 8
9
9 9
10
10 10
11
11 11
12
12 12
13
13 13
14
14 14
15
15 15
16
16 16