AFROAZJA

W czwartek 12 października 2017 roku, uczniowie klas I D, II A, III A, III B, III D oraz IV A pojechali do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na premierowe przedstawienie AFROAZJA. To opowieść o małej dziewczynce zafascynowanej postacią B...

OLIMPIJCZYK CUP

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk", w sobotę 7 października 2017 roku zorganizował na boisku szkolnym turniej piłki nożnej OLIMPIJCZYK CUP. Do rozgrywek zgłosiło się 38 zawodników, uczniów naszej szkoły z...

Wzruszające spotkanie z filmem

  5 października uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w pierwszym spotkaniu filmowych w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Udali się pod opieką p. Anety Sienickiej do kina „Apollo” na projekcję holend...

Dni Języków Obcych w naszej szkole

Nasza szkoła po raz trzeci obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest o...

Finał II Wałbrzyskiego Festiwalu Folklorystycznego "Kopalnia Folkloru"

Za nami II WAŁBRZYSKI FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY "KOPALNIA FOLKLORU". Organizator festiwalu Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury zapewnił wiele atrakcji oraz zorganizował konkursy: I Konkurs piosenki Folkowej "...

Urodziny klasy

28 września 2017 w naszej szkole klasa I c wraz z wychowawcą Małgosią Kołodziejczak uroczyście świętowała urodziny swojej klasy. Było to popołudniowe spotkanie pełne radości i wesołej zabawy. Cudowni ,bajkowi animatorzy Klara, Patryk i Me...

Od ziarenka do bochenka

  5 października klasy I C i III D wybrały się na warsztaty edukacyjne do Ostoji nad rzeką Młynówką aby w naturalnych warunkach poznać etapy produkcji chleba. Ten niezbędny do życia produkt aby powstał i smakował , wymaga pracy i wysiłku...

IV Olimpiada Sportowa Seniorów

  W dniu 29 września o godz. 11:30 na terenie Centrum AQUA ZDRÓJ rozpoczęła się IV Olimpiada Sportowa Seniorów - Wałbrzyskie Senioralia 2017. Nasi uczniowie po raz trzeci aktywnie uczestniczyli w otwarciu tej rekreacyjno-sportowej imprez...

Ogólnopolski finał "Sprzątanie Świata-Polska 2017"

W dniu 15 września 2017 roku w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze zorganizowany został finał akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017", której pomysłodawcą jest Fundacja Nasza Ziemia. W godzinach przedpołudniowych uczennice i uczniowie z klas...

Uczniowie klasy IV C wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"

  Uczniowie klasy IV C wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata" {phocagallery view=category|categoryid=281|limitstart=0|limitcount=4}

Laureatki regionalnego konkursu plastycznego "Kartka z wakacji"

W dniu 18 września 2017 roku w świetlicy Ośrodka Społeczno - Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu miał miejsce finał regionalnego konkursu plastycznego "KARTKA Z WAKACJI". Organizatorami konkursu byli: Poseł na ...

 • AFROAZJA

 • OLIMPIJCZYK CUP

 • Wzruszające spotkanie z filmem

 • Dni Języków Obcych w naszej szkole

 • Finał II Wałbrzyskiego Festiwalu Folklorystycznego "Kopalnia Folkloru"

 • Urodziny klasy

 • Od ziarenka do bochenka

 • IV Olimpiada Sportowa Seniorów

 • Ogólnopolski finał "Sprzątanie Świata-Polska 2017"

 • Uczniowie klasy IV C wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"

 • Laureatki regionalnego konkursu plastycznego "Kartka z wakacji"

Wychowanie fizyczne

II Wałbrzyska Olimpiada Seniorów i My - Psp21 im Olimpijczyków Polskich

22 września 2016 r uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym otwarciu drugiej Olimpiady Seniorów, która odbywała się na obiektach Aqua Zdroju.

Dziewczęta przebrane za Greczynki wniosły flagę olimpijską, natomiast chłopcy wciągnęli flagę na maszt i zapalili znicz przy akompaniamencie Hymnu Olimpijskiego.

Brawom nie było końca :)


REGULAMIN SALI I BOISKA SPORTOWEGO

 

REGULAMIN SALI GIMNASTYCZNEJ

 

1. Sala gimnastyczna jest przeznaczona do realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz imprez sportowo-okolicznościowych.

2. Korzystanie z sali gimnastycznej dozwolone jest tylko w obecności nauczyciela.

3. Wszystkich ćwiczących obowiązuje odpowiedni do ćwiczeń ubiór sportowy - koszulka, spodenki lub dres oraz sportowe obuwie na miękkiej podeszwie.

4. Ćwiczący przebierają się w szatni (pod opieką nauczyciela), pozostawiając obuwie i ubranie w należytym porządku. W czasie przebywania młodzieży w sali gimnastycznej szatnia powinna być zamknięta. Młodzież nie uczestnicząca czynnie nie może przebywać w czasie zajęć w szatni.

5. Przemieszczanie sprzętu, przygotowanie urządzeń sali do ćwiczeń powinno odbywać się zgodnie z zaleceniem prowadzącego w sposób bezpieczny i z zapewnieniem odpowiedniej dbałości o sprzęt - wszystkie uszkodzenia sprzętu i urządzeń sali należy natychmiast zgłaszać prowadzącemu zajęcia.

6. Wszystkie urządzenia sali oraz sprzęt do ćwiczeń mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

7. Przyrządy gimnastyczne i inny sprzęt pomocniczy należy zostawiać po zakończonych zajęciach w oznaczonych miejscach.

8. Młodzież ćwicząca w sali gimnastycznej zobowiązana jest przestrzegać poleceń nauczyciela, dotyczących szczególnie: ładu, porządku, dyscypliny w czasie zajęć oraz po ich zakończeniu.

9. Utrzymanie czystości sali gimnastycznej, szatni, urządzeń i sprzętu oraz wietrzenie tych pomieszczeń stanowi podstawowy warunek z ich korzystania.

10. Za stan urządzeń i sprzętu oraz ich przydatności do ćwiczeń, a także za bezpieczeństwo ćwiczących w czasie zajęć odpowiedzialny jest nauczyciel.

11. Za zniszczenie sprzętu i wypadki wynikłe w czasie korzystania z sali gimnastycznej odpowiadają osoby korzystające z sali i nauczyciel prowadzący zajęcia.

12. Każdy wypadek uczniowie zgłaszają natychmiast nauczycielowi.

13. Na sale gimnastyczną ćwiczący wchodzą bez biżuterii. Wszelkiego rodzaju niebezpieczne przedmioty takie jak : kolczyki, łańcuszki, zegarki pozostawia się w depozycie u nauczyciela.

14. Stowarzyszenia i organizacje pozaszkolne mogą korzystać z sali gimnastycznej po uprzednim zawarciu pisemnej umowy z dyrekcją szkoły.

15. Nieprzestrzeganie regulaminu sali gimnastycznej będzie miało wpływ na ocenę z wychowania fizycznego .

 

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA SZKOLNEGO

 

1. Boisko szkolne i znajdujące się na nim urządzenia sportowe są przeznaczone do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, różnych form zajęć pozalekcyjnych, rozgrywania zawodów sportowych oraz innych imprez przewidzianych w planie pracy szkoły.

2. Korzystanie z boiska szkolnego i urządzeń sportowych podczas lekcji wychowania fizycznego lub zajęć pozalekcyjnych powinno odbywać się pod nadzorem nauczycieli lub innych osób uprawnionych do prowadzenia zajęć, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo ćwiczących.

3. Sprzęt i urządzenia sportowe znajdujące się na boisku szkolnym powinny być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zabrania się wspinania się i zwisania z bramek i tablic do koszykówki.

4. Pierwszeństwo w korzystaniu z boiska szkolnego ma młodzież szkolna uczestnicząca w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w ramach szkolnych kół sportowych.

5. W przypadku korzystania z boiska szkolnego i znajdujących się na nich urządzeń przez grupy środowiskowe ( nieformalne ) szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

6. Z boiska i urządzeń sportowych należy korzystać w sposób kulturalny, należy o nie dbać, a po zakończeniu zajęć miejsce ćwiczeń pozostawić w należytym porządku.

7. Za stan boiska oraz sprzętu i urządzeń sportowych znajdujących się na nich odpowiadają osoby prowadzące zajęcia i wszyscy pozostali użytkownicy.

8. W razie konieczności wezwania pomocy lekarskiej lub innych służb można skorzystać z telefonu znajdującego się w sekretariacie szkoły.

9. Jeśli, stan boiska nie odpowiada warunkom bezpieczeństwa, nauczyciel ma obowiązek zgłosić nieprawidłowości dyrektorowi celem ich niezwłocznego usunięcia.

10. Uczniowie powinni być przeszkoleni w zakresie umiejętności posługiwania się sprzętem sportowym.

 

12. Nie należy wydawać uczniom sprzętu sportowego, który samowolnie i niewłaściwie użyty może stwarzać zagrożenie oraz nie dopuszczać do zajęć na boisku szkolnym wówczas, gdy nie ma zapewnionego nadzoru.

Mini Siatkówka Dziewczyn

siatkwka

Dnia 26 marca 2013r. odbyły się finałowe rozgrywki w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt klas IV-tych. Zespół PSP nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, w składzie: Martyna Klonowska, Magdalena Kuźma, Magdalena Suska, Wiktoria Bogacz, Klaudia Żurawska oraz Martyna Gachowska rozegrał trzy mecze z PSP nr 37, PSP nr 2 i PSP nr 15. Po wyrównanej walce nasza drużyna zdobyła I miejsce w Wałbrzychu! Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Maria Ochotna.

OLIMPIJCZYK CUP 2011

Przed dwoma tygodniami rozpoczął się długi bo dwumiesięczny cykl turniejów piłkarskich o puchar UKS Olimpijczyk - OLIMPIJCZYK CUP 2011. 

sport1

 

 

 

 

IMIENINY OBCHODZĄ

Wczoraj: Juliusza Lukasza
Dzisiaj: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana
Pojutrze: Urszuli Hilarego