Międzyzdroje 2018

Pierwszy dzień - Przywitanie z morzem. Pogoda wspaniała. Niebo bezchmurne, morze spokojne. {phocagallery view=category|categoryid=395|limitstart=0|limitcount=10}

Bezpieczeństwo w oczach dziecka

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu wspólnie z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ogłosiła miejski konkurs plastyczny dla uczniów klas I - VI wałbrzyskich szkół podstawowych pt "BEZPIECZEŃSTWO W OCZACH DZIECKA". Celem ko...

Warsztaty plastyczne "Moja Rodzina żyje zdrowo"

Tak jak zapowiadaliśmy, w sobotę 17 marca 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 - III spotkali się na kolejnych warsztatach plastycznych. I tym razem wystarczyły dwie godziny, aby pod okiem p. Haliny Krajewskiej i p. Magdy ...

Targi edukacyjno – zawodowe

Targi edukacyjno – zawodowe za nami :-)) 13 marca gościliśmy u nas przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Adresatami targów, była młodzież od klasy VII szkoły podstawowej do III gimnazjalnej. To oni wkrótce będą musieli podjąć decyzję ...

projekt edukacyjno - profilaktyczny; „Drugstop”

Zakończyliśmy kolejny projekt edukacyjno - profilaktyczny; „Drugstop”realizowany przez Komendę Miejską w Wałbrzychu. Funkcjonariusz asp. szt. Tomasz Łabędź przeprowadził szkoleniową radę pedagogiczną, przybliżając nauczycielom tematykę zw...

Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 12 marca 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z  klas I A, I B, I D, II A, II B uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. "NIE MA ŚMIECI SĄ ODPADY". Warsztaty przeprowadziła Pani Aleksandra Halewicz, pracownik Do...

„Biegamy RAZEM”

„Biegamy RAZEM” Witajcie. Drugi semestr zaczęliśmy od dwóch ważnych startów. W lutym braliśmy udział w XIX Biegu „Memoriał Stanisława Kaczmarka”. Zawody organizowane były przez S.M. Podzamcze oraz Fundacje RECAL. Trasa zawodów przebiegał...

Warsztaty plastyczne "Moja Rodzina żyje zdrowo"

W sobotę 10 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne. Tym razem przez dwie godziny grupa 20 najmłodszych uczniów naszej szkoły pod okiem p. Haliny Krajewskiej i p. Danuty Międzybrockiej malowała ...

WYBORY "SUPER DZIEWCZYNY"

  Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz w roku się zdarza, Gdy 8 marca z gwarem wiosny, Wytryśnie z kartek kalendarza. Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a...

8 marca w "I c"

8 marca w „ I c” od rana rozpoczął się niezwykle. Nasi koledzy słodkościami złożyli nam życzenia . Wkrótce też okazało się , że następnych niespodzianek jest całe mnóstwo. Na środku dywanu pod przykryciem czekały wybuchowe zagadki ukryte ...

Ognik – BEZPIECZNA+

7 marca 2018 roku I c uczestniczyła w niezwykłych warsztatach edukacyjnych „OGNIK” w Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Ubrani w strażackie stroje zgłębialiśmy praktyczną wiedzę na wypadek pożaru, poznawaliśmy numery alarmowe, uczyl...

 • Międzyzdroje 2018

 • Bezpieczeństwo w oczach dziecka

 • Warsztaty plastyczne "Moja Rodzina żyje zdrowo"

 • Targi edukacyjno – zawodowe

 • projekt edukacyjno - profilaktyczny; „Drugstop”

 • Warsztaty ekologiczne

 • „Biegamy RAZEM”

 • Warsztaty plastyczne "Moja Rodzina żyje zdrowo"

 • WYBORY "SUPER DZIEWCZYNY"

 • 8 marca w "I c"

 • Ognik – BEZPIECZNA+

Wychowanie fizyczne

Duży sukces piłkarskiej reprezentacji Naszej Szkoły!

Już na początku roku szkolnego, bo 25. września rozegrane zostały mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców. Po spotkaniach eliminacyjnych z PSP 5, PSP 26 i Szkołą Fundacji zakwalfikowaliśmy się do finałów miejskich. Zmierzyliśmy się tam ponownie z PSP 26, remisując 0:0 i z PSP 6, z którą wygraliśmy 2:0 po golach Oskara Nowaka i Bartosza Brzuzego. Dzięki temu zostaliśmy zwycięzcą turnieju finałowego i mistrzem Wałbrzycha.

Kolejnym etapem były rozgrywki powiatowe. W półfinale powiatowym zmierzyliśmy się z SP Czarny Bór i SP 6 Świdnica. Pierwsze spotkanie wygraliśmy 3:2, drugie zaś przegraliśmy 0:4, lecz nie przeszkodziło to w zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu rozgrywek powiatowych.

30. października w Świdnicy odbył się wielki finał powiatowy. Uczestniczyliśmy w nim my, SP 6 ze Świdnicy, SP Złoty Stok oraz SP 9 Dzierżoniów. W pierwszym meczu wygrywamy ze Złotym Stokiem 2:1(oba gole zdobył dla nas Oskar Nowak) i awansujemy do wielkiego finału rozgrywek powiatowych. Tam czeka już na nas ponownie SP 6 Świdnica. Niestety ulegamy naszemu przeciwnikowi aż 1:4, pomimo bardzo dobrej gry. Zajmujemy drugie miejsce i dzięki temu jesteśmy drugą najlepszą szkołą w powiecie wałbrzyskim, pomimo bardzo dużej konkurencji i silnych przeciwników. Gratulacje!

Skład reprezentacji Naszej Szkoły: Krzysztof Jowik, Bartosz Brzuzy, Łukasz Słapek, Dominik Wójciuk, Michał Nowak, Oskar Nowak, Alan Raczyński, Paweł Szoma, Jakub Sandzewicz, Jakub Szczygielski, Błażej Redo, Hubert Szewczyk. 

altalt

alt

II Wałbrzyska Olimpiada Seniorów i My - Psp21 im Olimpijczyków Polskich

22 września 2016 r uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym otwarciu drugiej Olimpiady Seniorów, która odbywała się na obiektach Aqua Zdroju.

Dziewczęta przebrane za Greczynki wniosły flagę olimpijską, natomiast chłopcy wciągnęli flagę na maszt i zapalili znicz przy akompaniamencie Hymnu Olimpijskiego.

Brawom nie było końca :)


REGULAMIN SALI I BOISKA SPORTOWEGO

 

REGULAMIN SALI GIMNASTYCZNEJ

 

1. Sala gimnastyczna jest przeznaczona do realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz imprez sportowo-okolicznościowych.

2. Korzystanie z sali gimnastycznej dozwolone jest tylko w obecności nauczyciela.

3. Wszystkich ćwiczących obowiązuje odpowiedni do ćwiczeń ubiór sportowy - koszulka, spodenki lub dres oraz sportowe obuwie na miękkiej podeszwie.

4. Ćwiczący przebierają się w szatni (pod opieką nauczyciela), pozostawiając obuwie i ubranie w należytym porządku. W czasie przebywania młodzieży w sali gimnastycznej szatnia powinna być zamknięta. Młodzież nie uczestnicząca czynnie nie może przebywać w czasie zajęć w szatni.

5. Przemieszczanie sprzętu, przygotowanie urządzeń sali do ćwiczeń powinno odbywać się zgodnie z zaleceniem prowadzącego w sposób bezpieczny i z zapewnieniem odpowiedniej dbałości o sprzęt - wszystkie uszkodzenia sprzętu i urządzeń sali należy natychmiast zgłaszać prowadzącemu zajęcia.

6. Wszystkie urządzenia sali oraz sprzęt do ćwiczeń mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

7. Przyrządy gimnastyczne i inny sprzęt pomocniczy należy zostawiać po zakończonych zajęciach w oznaczonych miejscach.

8. Młodzież ćwicząca w sali gimnastycznej zobowiązana jest przestrzegać poleceń nauczyciela, dotyczących szczególnie: ładu, porządku, dyscypliny w czasie zajęć oraz po ich zakończeniu.

9. Utrzymanie czystości sali gimnastycznej, szatni, urządzeń i sprzętu oraz wietrzenie tych pomieszczeń stanowi podstawowy warunek z ich korzystania.

10. Za stan urządzeń i sprzętu oraz ich przydatności do ćwiczeń, a także za bezpieczeństwo ćwiczących w czasie zajęć odpowiedzialny jest nauczyciel.

11. Za zniszczenie sprzętu i wypadki wynikłe w czasie korzystania z sali gimnastycznej odpowiadają osoby korzystające z sali i nauczyciel prowadzący zajęcia.

12. Każdy wypadek uczniowie zgłaszają natychmiast nauczycielowi.

13. Na sale gimnastyczną ćwiczący wchodzą bez biżuterii. Wszelkiego rodzaju niebezpieczne przedmioty takie jak : kolczyki, łańcuszki, zegarki pozostawia się w depozycie u nauczyciela.

14. Stowarzyszenia i organizacje pozaszkolne mogą korzystać z sali gimnastycznej po uprzednim zawarciu pisemnej umowy z dyrekcją szkoły.

15. Nieprzestrzeganie regulaminu sali gimnastycznej będzie miało wpływ na ocenę z wychowania fizycznego .

 

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA SZKOLNEGO

 

1. Boisko szkolne i znajdujące się na nim urządzenia sportowe są przeznaczone do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, różnych form zajęć pozalekcyjnych, rozgrywania zawodów sportowych oraz innych imprez przewidzianych w planie pracy szkoły.

2. Korzystanie z boiska szkolnego i urządzeń sportowych podczas lekcji wychowania fizycznego lub zajęć pozalekcyjnych powinno odbywać się pod nadzorem nauczycieli lub innych osób uprawnionych do prowadzenia zajęć, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo ćwiczących.

3. Sprzęt i urządzenia sportowe znajdujące się na boisku szkolnym powinny być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zabrania się wspinania się i zwisania z bramek i tablic do koszykówki.

4. Pierwszeństwo w korzystaniu z boiska szkolnego ma młodzież szkolna uczestnicząca w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w ramach szkolnych kół sportowych.

5. W przypadku korzystania z boiska szkolnego i znajdujących się na nich urządzeń przez grupy środowiskowe ( nieformalne ) szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

6. Z boiska i urządzeń sportowych należy korzystać w sposób kulturalny, należy o nie dbać, a po zakończeniu zajęć miejsce ćwiczeń pozostawić w należytym porządku.

7. Za stan boiska oraz sprzętu i urządzeń sportowych znajdujących się na nich odpowiadają osoby prowadzące zajęcia i wszyscy pozostali użytkownicy.

8. W razie konieczności wezwania pomocy lekarskiej lub innych służb można skorzystać z telefonu znajdującego się w sekretariacie szkoły.

9. Jeśli, stan boiska nie odpowiada warunkom bezpieczeństwa, nauczyciel ma obowiązek zgłosić nieprawidłowości dyrektorowi celem ich niezwłocznego usunięcia.

10. Uczniowie powinni być przeszkoleni w zakresie umiejętności posługiwania się sprzętem sportowym.

 

12. Nie należy wydawać uczniom sprzętu sportowego, który samowolnie i niewłaściwie użyty może stwarzać zagrożenie oraz nie dopuszczać do zajęć na boisku szkolnym wówczas, gdy nie ma zapewnionego nadzoru.

Mini Siatkówka Dziewczyn

siatkwka

Dnia 26 marca 2013r. odbyły się finałowe rozgrywki w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt klas IV-tych. Zespół PSP nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, w składzie: Martyna Klonowska, Magdalena Kuźma, Magdalena Suska, Wiktoria Bogacz, Klaudia Żurawska oraz Martyna Gachowska rozegrał trzy mecze z PSP nr 37, PSP nr 2 i PSP nr 15. Po wyrównanej walce nasza drużyna zdobyła I miejsce w Wałbrzychu! Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Maria Ochotna.

OLIMPIJCZYK CUP 2011

Przed dwoma tygodniami rozpoczął się długi bo dwumiesięczny cykl turniejów piłkarskich o puchar UKS Olimpijczyk - OLIMPIJCZYK CUP 2011. 

sport1

 

 

 

 

IMIENINY OBCHODZĄ

Wczoraj: Józefa Bogdana
Dzisiaj: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta
Pojutrze: Katarzyny Bogusława