MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

Dnia 19 maja w hali sportowej PSP 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu zostały rozegrane OTWARTE MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA. W rozgrywkach uczestniczyła liczna grupa zawodników z Wałbrzycha i okolic, którzy zostali podzielen...

Kolory wiosny

  W sobotnie przedpołudnie 26 maja 2018 roku przed budynkiem administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został konkurs plastyczny "KOLORY WIOSNY". Konkurs malowania kredą na asfalcie to kolejne dzia...

Słodkie i słodsze

25 maja 2018 klasa „ I c” z naszą Panią Małgosią wybrała się do Świdnicy do „ Ciukuruku” miejsca smaku, edukacji, zabawy, pasji i spotkań na słodkie warsztaty edukacyjne. W centrum Rynku nieopodal fontanny Neptuna znajduje się to niezwykl...

Piłka nożna dziewcząt

W dniu 17 maja reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo miasta Wałbrzycha. Ze względu na pogodę zawody zostały przeprowadzone w hali na obiektach Aqua Zdrój. Nasze piłkarki okazały się ...

Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

W dniu 21 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu miał miejsce uroczysty finał regionalnego konkursu plastyczno - literackiego "MOJA MAMA". Tegoroczna XII edycja konkursu przebiegała pod hasłem MAMO, M...

aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

W dni 18 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej miało miejsce kolejne miłe wydarzenie. Nagrodzono uczestników warsztatów artystycznych "BEZPIECZNA PRACA W TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND". Młodzi artyści odebrali nagrody z rąk Pana Sławomi...

Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

W dniu 11 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "MAJOWA ŁĄKA" . Organizatorem konkursu była nasza szkoła, Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu oraz KodakEks...

 • MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

 • Kolory wiosny

 • Słodkie i słodsze

 • Piłka nożna dziewcząt

 • Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

 • Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

WYBORY "SUPER DZIEWCZYNY"

 11

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz w roku się zdarza,

Gdy 8 marca z gwarem wiosny,

Wytryśnie z kartek kalendarza.

Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a ta za sprawą Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Ewy Tomczyk oraz klasy II c gimnazjalnej pod opieką p. Barbary Gruszki. W tym dniu dla wszystkich dziewczynek i Pań przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Na początku były życzenia oraz piosenka z repertuaru Alicji Majewskiej pt.„ Być kobietą „ w wykonaniu uczennic kl. 2 c – Julii Straszewskiej i Gabrieli Strząbały, a potem rozpoczął się konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ naszej szkoły.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodniczący p. Andrzej Jakubasz, p. Joanna Mamulska, p. Mariusz Gancarz oraz uczen klasy III a Kevin Sikorski. Wszystkie kandydatki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne, sprawnościowe i sportowe. Na samym początku uczestniczki musiały powiedzieć kilka słów o sobie a następnie zaprezentować swoje stroje. Jury oceniało błyskotliwość, grację i poczucie humoru. Następnie każda z dziewczyn mogła wykazać się swoją inteligencją podczas odpowiedzi na podchwytliwe pytania. Dziewczyny zaprezentowały również swoje umiejętności krawieckie. Musiały szybko nawlec igłę i wykonać jak najdłuższe korale z pociętych słomek od napojów.

Super Dziewczyna powinna pięknie tańczyć i być sprawna fizycznie. Wszystkie kandydatki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas tańca ze swoim partnerem z klasy. Wiele emocji dostarczyła równeż zabawa „Kto mi pożyczy, ...” a następnie przeliczanie pożyczonych butów. Dużo radości sprawiła również sztafeta, w której szybkość oraz wsparcie dziewczyn z klasy odegrało ogromną rolę. Za konkurencje sportowe odpowiedzialny był p. Adrian Górski. Na koniec imprezy zaśpiewała uczennica klasy II c Paulina Domańska.

Po zaciętej rywalizacji Jury ogłosiło wyniki. III miejsce zajęła Pola Lulkowska z II a, II miejsce Martyna Karaśkiewicz z III c a Super Dziewczyną Szkoły na poziomie klas 7 oraz klas gimnazjalnych została Aleksandra Matyjaszczuk z III a. Publiczność jak zwykle nie zawiodła swoich kandydatek i świetnie je dopingowała, dodając im otuchy do walki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział p. Ewa Tomczyk i p. Barbara Gruszka

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
7
7 7
8
8 8
9
9 9
10
10 10
11
11 11

 

 

 

 

IMIENINY OBCHODZĄ

Wczoraj: Józefa Bogdana
Dzisiaj: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta
Pojutrze: Katarzyny Bogusława