MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

Dnia 19 maja w hali sportowej PSP 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu zostały rozegrane OTWARTE MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA. W rozgrywkach uczestniczyła liczna grupa zawodników z Wałbrzycha i okolic, którzy zostali podzielen...

Kolory wiosny

  W sobotnie przedpołudnie 26 maja 2018 roku przed budynkiem administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został konkurs plastyczny "KOLORY WIOSNY". Konkurs malowania kredą na asfalcie to kolejne dzia...

Słodkie i słodsze

25 maja 2018 klasa „ I c” z naszą Panią Małgosią wybrała się do Świdnicy do „ Ciukuruku” miejsca smaku, edukacji, zabawy, pasji i spotkań na słodkie warsztaty edukacyjne. W centrum Rynku nieopodal fontanny Neptuna znajduje się to niezwykl...

Piłka nożna dziewcząt

W dniu 17 maja reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo miasta Wałbrzycha. Ze względu na pogodę zawody zostały przeprowadzone w hali na obiektach Aqua Zdrój. Nasze piłkarki okazały się ...

Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

W dniu 21 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu miał miejsce uroczysty finał regionalnego konkursu plastyczno - literackiego "MOJA MAMA". Tegoroczna XII edycja konkursu przebiegała pod hasłem MAMO, M...

aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

W dni 18 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej miało miejsce kolejne miłe wydarzenie. Nagrodzono uczestników warsztatów artystycznych "BEZPIECZNA PRACA W TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND". Młodzi artyści odebrali nagrody z rąk Pana Sławomi...

Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

W dniu 11 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "MAJOWA ŁĄKA" . Organizatorem konkursu była nasza szkoła, Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu oraz KodakEks...

 • MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

 • Kolory wiosny

 • Słodkie i słodsze

 • Piłka nożna dziewcząt

 • Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

 • Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

Światowy Dzień Ziemi

006-13

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 A, 0 B, II A, II B, III A, III B uczcili ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. W dniu 20 kwietnia 2018 roku wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu. Wraz z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Wałbrzychu przemaszerowali rekreacyjnymi terenami naszego osiedla. Wspólne kilkuletnie przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ochrony przyrody, kreowania proekologicznych działań a także upiększanie naszej dzielnicy, ponieważ akcja zakończyła się sadzeniem drzew na terenach zielonych w okolicach parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolorowa gromadka uśmiechniętych, radosnych dzieci z zielonymi balonikami wzbudziła zainteresowanie przechodniów oraz kierowców, którzy  dawali nam wyrazy sympatii i uznania!!! Kolejny happening już za rok!!!

Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku. Święto ogłoszone 22 kwietnia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych było reakcją na niekorzystne zmiany zachodzące w środowisku przyrodniczym. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia.

Koordynator happeningu p. Halina Krajewska serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom oraz wychowawcom za zaangażowanie w obchody święta naszej planety!!!

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,40580

http://www.dami.walbrzych.pl/spoleczenstwo-3/item/20524-uczcilismy-dzien-ziemi

https://www.walbrzych24.com/artykul/10316/dzien-ziemi-foto

http://doba.pl/db/artykul/happening-z-okazji-swiatowego-dnia-ziemi/22429/17

006-01
006-01 006-01
006-02
006-02 006-02
006-06
006-06 006-06
006-13
006-13 006-13
006-14
006-14 006-14
006-17
006-17 006-17
006-20
006-20 006-20
006-21
006-21 006-21
006-25
006-25 006-25
006-32
006-32 006-32

 

 

 

 

IMIENINY OBCHODZĄ

Wczoraj: Marka Elżbiety
Dzisiaj: Gerwazego Protazego
Jutro: Diny Bogny
Pojutrze: Alicji Alojzego