MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

Dnia 19 maja w hali sportowej PSP 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu zostały rozegrane OTWARTE MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA. W rozgrywkach uczestniczyła liczna grupa zawodników z Wałbrzycha i okolic, którzy zostali podzielen...

Kolory wiosny

  W sobotnie przedpołudnie 26 maja 2018 roku przed budynkiem administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został konkurs plastyczny "KOLORY WIOSNY". Konkurs malowania kredą na asfalcie to kolejne dzia...

Słodkie i słodsze

25 maja 2018 klasa „ I c” z naszą Panią Małgosią wybrała się do Świdnicy do „ Ciukuruku” miejsca smaku, edukacji, zabawy, pasji i spotkań na słodkie warsztaty edukacyjne. W centrum Rynku nieopodal fontanny Neptuna znajduje się to niezwykl...

Piłka nożna dziewcząt

W dniu 17 maja reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo miasta Wałbrzycha. Ze względu na pogodę zawody zostały przeprowadzone w hali na obiektach Aqua Zdrój. Nasze piłkarki okazały się ...

Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

W dniu 21 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu miał miejsce uroczysty finał regionalnego konkursu plastyczno - literackiego "MOJA MAMA". Tegoroczna XII edycja konkursu przebiegała pod hasłem MAMO, M...

aktywności sportowe

W dniu 19.05.2018 nasza szkoła brała udział w niezwykłej imprezie biegowej. Klub WKB Idol przygotował dla wszystkich spragnionych wraźeń sportowych następujące aktywności sportowe: III PÓŁMARATON NA CHEŁMIEC - 21 km, Bieg na 13 km, Marsz ...

Tydzień logiczny w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu chętni uczniowie od klas czwartych po gimnazjalistów zmagali się w wielkim turnieju łamigłówek logicznych. Rozwiązywali zadania związane z poszukiwaniem brakującej liczby w ciągu, wskazywaniem różnic między obrazami, l...

Najlepsi matematycy klas piątych

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla klas piątych. Nasz drużyna w składzie: Michał Nowak 5b, Krystian Górny 5a, Jakub Sandzewicz 5c walczyła w nim wraz z cztere...

Kręgle

W piątek 18 maja gimnazjaliści z klasy 2d wraz z wychowawcą udali się na kręgielnię przy hotelu Maria w Wałbrzychu, aby na sportowej rywalizacji spędzić wspólnie czas. Bawiliśmy się rewelacyjnie, tocząc między sobą zaciętą rywalizację o z...

Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

W dni 18 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej miało miejsce kolejne miłe wydarzenie. Nagrodzono uczestników warsztatów artystycznych "BEZPIECZNA PRACA W TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND". Młodzi artyści odebrali nagrody z rąk Pana Sławomi...

Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

W dniu 11 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "MAJOWA ŁĄKA" . Organizatorem konkursu była nasza szkoła, Ośrodek Społeczno - Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu oraz KodakEks...

 • MISTRZOSTWA PODZAMCZA W BADMINTONA

 • Kolory wiosny

 • Słodkie i słodsze

 • Piłka nożna dziewcząt

 • Laureat regionalnego konkursu plastycznego "Moja Mama"

 • aktywności sportowe

 • Tydzień logiczny w naszej szkole

 • Najlepsi matematycy klas piątych

 • Kręgle

 • Uczestnicy warsztatów artystycznych nagrodzeni

 • Znamy laureatów miejskiego konkursu plastycznego "Majowa łąka"

Spotkanie humanistów

4

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbył się XI Festiwal Humanistyczny „Semper alter”, któremu patronowali: p. Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm, p. Agnieszka Kołacz – Leszczyńska – poseł na Sejm, p. dr Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Podstawą szczęścia jest wolność, podstawą wolności – odwaga” i wpisało się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorzy przygotowali dla uczniów szereg aktywności: olimpiady polonistyczne i turnieje kreatywności (w dwóch kategoriach wiekowych klas VI i VII oraz II i III gimnazjalnych), konkurs historyczny, konkurs plastyczny i z języka niemieckiego na prezentację multimedialną oraz warsztaty z języka angielskiego. Rywalizowało ze sobą ponad stu uczniów z ośmiu wałbrzyskich szkół, na których po wytężonym wysiłku czekał słodki poczęstunek. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły: Kasia Pokorska zajęła II miejsce w olimpiadzie polonistycznej klas VI – VII, Zuzanna Balejko – I miejsce a Nikol Klar II miejsce w olimpiadzie polonistycznej klas gimnazjalnych, drużyna w składzie: Melania Rajca, Aleksandra Lebiediew, Julia Powroźnik zdobyła II miejsce w turnieju kreatywności klas VI – VII, a drużyna: Natalia Hoffman, Adrian Bartkowiak, Mateusz Pośpiech - I miejsce w turnieju kreatywności dla gimnazjalistów oraz najlepszą prezentację z języka niemieckiego przygotowali uczniowie: Martyna Wilusz, Leon Woźniak, Olaf Mojsa. Zwieńczeniem spotkania było przedstawienie odnoszące się do działalności Karola Levittoux w walce o wolność Polski, przygotowane przez klasę II d gimnazjum pod okiem p. Małgorzaty Pokorskiej i p. Andrzeja Jakubasza.

Spotkanie nie odbyłoby się bez zaangażowania wyżej wspomnianych nauczycieli, p. Natalii Wylandowskiej, p. Joanny Mamulskiej, p. Małgorzaty Smędy, p. Agnieszki Okońskiej, p. Ewy Tomczyk, p. Barbary Gruszki, p. Agnieszki Sędziak, p. Mariusza Gancarza, p. Anety Sienickiej, p. Katarzyny Chomickiej oraz wsparcia materialnego ze strony pań posłanek. Mamy nadzieję na wspólne spotkanie w następnym roku.

1
1 1
2
2 2
4
4 4
5
5 5
6
6 6
8
8 8
9
9 9
10
10 10
11
11 11

 

 

 

 

IMIENINY OBCHODZĄ

Wczoraj: Marka Elżbiety
Dzisiaj: Gerwazego Protazego
Jutro: Diny Bogny
Pojutrze: Alicji Alojzego